Slavnostna podelitev nagrade Mentor leta 2017

V društvu letos že 9. leto zapored organiziramo podelitev nagrade Mentor leta, ki je namenjena najboljšim mentorjem doktorskih študentov. Soorganizator in pokrovitelj dogodka je Javna agencija za raziskovalno dejavnosti (ARRS).

Na klic za vloge se je odzvalo 135 predlagateljev, od katerih je bilo veljavnih 124 nominacij. Predlaganih je bilo 94 različnih mentorjev.

Seznam nominirancev (po abecednem vrstnem redu institucije):

  • dr. Branka Rotar Pance (Akademija za glasbo, UL)
  • dr. Ivan Florjanc (Akademija za glasbo, UL)
  • dr. Blaž Stres (Biotehniška fakulteta, UL)
  • dr. Kristina Sepčić (Biotehniška fakulteta, UL)
  • dr. Maja Mikulič-Petkovšek (Biotehniška fakulteta, UL)
  • dr. Nada Žnidaršič (Biotehniška fakulteta, UL)
  • dr. Simona Sušnik Bajec (Biotehniška fakulteta, UL)
  • dr. Igor Masten (Ekonomska fakulteta, UL)
  • dr. Matej Marinc (Ekonomska fakulteta, UL)
  • dr. Peter Trkman (Ekonomska fakulteta, UL)
  • dr. Ilka Čerpes (Fakulteta za arhitekturo, UL)
  • dr. Petra Čeferin (Fakulteta za arhitekturo, UL)
  • dr. Andrej Rus (Fakulteta za družbene vede, UL)
  • dr. Anuška Ferligoj (Fakulteta za družbene vede, UL)
  • dr. Gregor Petrič (Fakulteta za družbene vede, UL)
  • dr. Damijan Miklavčič (Fakulteta za elektrotehniko, UL)
  • dr. Janez Krč (Fakulteta za elektrotehniko, UL)
  • dr. Marko Topič (Fakulteta za elektrotehniko, UL)
  • dr. Mojca Pavlin (Fakulteta za elektrotehniko, UL)
  • dr. Barbara Ostanek (Fakulteta za farmacijo, UL)
  • dr. Biljana Janković (Fakulteta za farmacijo, UL)
  • dr. Jurij Trontelj (Fakulteta za farmacijo, UL)
  • dr. Pegi Ahlin Grabnar (Fakulteta za farmacijo, UL)
  • dr. Andreja Žgajnar Gotvajn (Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo, UL)
  • dr. Bogdan Štefane (Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo, UL)
  • dr. Janez Košmrlj (Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo, UL)
  • dr. Jurij Svete (Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo, UL)
  • dr. Marko Novinec (Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo, UL)
  • dr. Miha Lukšič (Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo, UL)
  • dr. Vojeslav Vlachy (Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo, UL)
  • dr. Zdravko Kravanja (Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo, UM)
  • dr. Petra Žigert Pleteršek (Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo, UM ter Fakulteta za naravoslovje in matematiko, UM)
  • dr. Črtomir Rozman (Fakulteta za kmetijstvo in biosistemske vede, UM)
  • dr. Maja Meško (Fakulteta za management, UP)
  • dr. Tomaž Prosen (Fakulteta za matematiko in fiziko, UL)
  • dr. Miha Ravnik (Fakulteta za matematiko in fiziko, UL in Institut “Jožef Stefan”)
  • dr. Dunja Bandelj (Fakulteta za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije, UP)
  • dr. Enes Pasalic (Fakulteta za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije, UP)
  • dr. Violeta Jurkovič (Fakulteta za pomorstvo in promet, UL)
  • dr. Igor Pšunder (Fakulteta za gradbeništvo, prometno inženirstvo in arhitekturo, UM)
  • dr. Franc Solina (Fakulteta za računalništvo in informatiko, UL)
  • dr. Peter Peer (Fakulteta za računalništvo in informatiko, UL)
  • dr. Darja Zaviršek (Fakulteta za socialno delo, UL)
  • dr. Božidar Šarler (Fakulteta za strojništvo, UL)
  • dr. Matej Vesenjak (Fakulteta za strojništvo, UM)
  • dr. Goran Vučković (Fakulteta za šport, UL)
  • dr. Bojan Dobovšek (Fakulteta za varnostne vede, UM)
  • dr. Gorazd Meško (Fakulteta za varnostne vede, UM)
  • dr. Majda Pajnkihar (Fakulteta za zdravstvene vede, UM)
  • dr. Irma Potočnik Slavič (Filozofska fakulteta, UL)
  • dr. Maja Žumer (Filozofska fakulteta, UL)
  • dr. Andrej Hozjan (Filozofska fakulteta, UM)
  • dr. Edvard Protner (Filozofska fakulteta, UM)
  • dr. Melita Zemljak Jontes (Filozofska fakulteta, UM)
  • dr. Bojan Borstner (Filozofska fakulteta, UM)
  • dr. Matjaž Klemenčič (Filozofska fakulteta, UM)
  • dr. Andrej Zorko (Institut “Jožef Stefan”)
  • dr. Anton Kokalj (Institut “Jožef Stefan”)
  • dr. Igor B. Mekjavič (Institut “Jožef Stefan”)
  • dr. Ingrid Milošev (Institut “Jožef Stefan”)
  • dr. Matjaž Kavčič (Institut “Jožef Stefan”)
  • dr. Primož Ziherl (Institut “Jožef Stefan”)
  • dr. Stojan Stavber (Institut “Jožef Stefan”)
  • dr. Štefko Miklavič (Inštitut Andrej Marušič, UP)
  • dr. Dean Komel (Inštitut Nove revije, Zavod za humanistiko)
  • dr. Bojan Podgornik (Inštitut za kovinske materiale in tehnologije)
  • dr. Blaž Likozar (Kemijski inštitut)
  • dr. Gregor Anderluh (Kemijski inštitut)
  • dr. Gregor Mali (Kemijski inštitut)
  • dr. Mateja Mancek Keber (Kemijski inštitut)
  • dr. Nataša Novak Tušar (Kemijski inštitut)
  • dr. Mitja Košnik (Klinika Golnik)
  • dr. Jure Derganc (Medicinska fakulteta, UL)
  • dr. Lovrenc Lipej (Nacionalni inštitut za biologijo)
  • dr. Maja Ravnikar (Nacionalni inštitut za biologijo)
  • dr. Maja Čemažar (Onkološki inštitut Ljubljana)
  • dr. Metoda Kemperl (Pedagoška fakulteta, UL)
  • dr. Primož Šparl (Pedagoška fakulteta, UL)
  • dr. Grega Strban (Pravna fakulteta, UL)
  • dr. Igor Kaučič (Pravna fakulteta, UL)
  • dr. Vasilka Sancin (Pravna fakulteta, UL)
  • dr. Mateja Cvetek (Teološka fakulteta, UL)
  • dr. Borut Jug (UKC Ljubljana)
  • dr. Mojca Matičič (UKC Ljubljana)
  • dr. Tadej Battelino (UKC Ljubljana in Medicinska fakulteta, UL)
  • dr. Eda Vrtačnik Bokal (UKC Ljubljana in Medicinska fakulteta, UL)
  • dr. Gaj Vidmar (URI Soča)
  • dr. Etelka Horvat Korpič (Ustavno sodišče RS)
  • dr. Alenka Nemec Svete (Veterinarska fakulteta, UL)
  • dr. Boris Golec (ZRC SAZU)
  • dr. Franci Gabrovšek (ZRC SAZU)
  • dr. Mateja Sedmak (ZRS Koper)
  • dr. Rado Pišot (ZRS Koper)
  • dr. Borut Klabjan (ZRS Koper in European University Institute)

Nominirancem iskreno čestitamo!

Vabimo vas na svečano podelitev nagrade Mentor leta 2017, na kateri bomo nagradili zmagovalca oziroma zmagovalko ter štiri druge finaliste oz. finalistke. Prireditev bo potekala v četrtek, 15. marca 2017, od 19. ure naprej na Fakulteti za elektrotehniko Univerze v Ljubljani.

Slovesnost bosta povezovala komik dr. Uroš Kuzman in novinar dr. Ambrož Kvartič, za glasbo pa bosta poskrbela violinist Vasilij Centrih in kitarist Urban Logar, ki sestavljata akustični duo Jasmine CaféOd 20.00 ure dalje bo sledila pogostitev v avli fakultete.

Zaradi lažje organizacije vas prosimo, da se na dogodek prijavite preko spletnega obrazca na povezavi.

 

Uroš Kuzman (levo) in Ambrož Kvartič (desno)

 

 

 

 

 

 

Poleg ARRS, se za podporo pri organizaciji zahvaljujemo Fakulteti za elektrotehniko.

 

>> Facebook stran dogodka

>> Analiza nominacij (PDF)